Czy warto iść na studia?

Mówi się, że studia to jedna z najpiękniejszych okresów w życiu człowieka. Jednakże w dzisiejszym świecie coraz częściej zastawajmy się czy warto iść na studia ? Tytuł magistra obecnie nie zapewnia już pracy i dobrobytu. Ważniejsze jest, jakie masz doświadczenie, wiedze, pomysł. Co dają nam studia?

Pierwszym argumentem, jaki przychodzi nam do głowy, gdy zastanawiamy się, czy warto iść na studia, jest możliwość dalszego rozwoju, zdobywania wiedzy od doświadczonych, cenionych ludzi z danej dziedziny, którzy sprawują nad nami piecze, pilnują i wymagają postępów.

Kolejnym plusem jest czas. Studia to okres, w którym doskonalimy własne umiejętności. Jest to ostatnia chwila przed ruszeniem pełną para w życie przepełnione praca zarobkową itp. Choć oczywiście nie można zapominać, że praca i studiowanie zaoczne w jednym czasie to możliwa opcja, z której korzysta bardzo duża liczba osób.
Zastanawiając się, czy warto iść na studia, nie możemy zapobiec o małych korzyści życiowych, jakie daje nam status studenta tj.: zniżki w wielu sklepach, restauracjach; ulgi w komunikacji miejskiej bądź tańszy wstęp do atrakcji turystycznych.

A co możemy osiągnąć bez studiów? Możemy uczyć się sami, jednakże wtedy możemy liczyć tylko i jedynie na swoją determinację i systematyczność. Możemy rozpocząć własny biznes bądź prace, jeśli uważamy, że posiadamy już odpowiednie kompetencje.

Jednakże stawiając pytanie o to, czy warto iść na studia, dobrze jest zauważyć, że jedyne co musimy zainwestować to duża ilość czasu, a otrzymujemy w zamian właśnie te umiejętności, które liczą się w dzisiejszym świecie: wiedzę i doświadczenie.

1 thought on “Czy warto iść na studia?

  1. Co w sytuacji, jeśli ktoś jest zdeterminowany i widzi swoją przyszłość tylko we własnej firmie. Czy studia mają sens?

Comments are closed.