Podróż do USA dzięki Work and Travel

Marzysz o podróży do Stanów Zjednoczonych? Masz dosyć oglądania amerykańskiego snu przez szkło?

Wielu młodym ludziom podróż do USA spędza sen z powiek.

Czy naprawdę jest to rozrywka tylko dla ludzi bogatych lub posiadających rodzinę która tam zamieszkuje? Świetną i tańszą alternatywą dla młodych studentów jest uczestnictwo w międzynarodowym programie „Work and Travel”. Opiera się on na współpracy międzynarodowej ze Stanami Zjednoczonymi w celu poznania kultury, doszlifowania języka, zdobyciu doświadczenia.

Uczestnik programu pracuje u jednego z pracodawców zazwyczaj od 3 tygodni maksymalnie do 4 miesięcy, następnie ma 1 miesiąc wolnego na zwiedzanie. Wiąże się to z opłatami ale w granicach 3-4tysięcy ( pamiętaj, że i tak będziesz pracować w USA przez jakiś czas, co na pewno zwróci tę kwotę)

Ale czy to tylko tyle jeśli chodzi o podróż do USA i pracę tam?

Niezupełnie jest kilka wymagań, które trzeba spełnić, ale nie są to warunki do niespełnienia. Ważna jest znajomość języka angielskiego w stopniu minimum średnio-zaawansowanym, wymagane jest abyś umiał/a rozmawiać po angielsku, tego będzie wymagała Twoja praca. Warunek finansowy, należy pamiętać, że będziemy musieli dokonać różnych opłat ( przelot, opłaty administracyjne, ubezpieczenie) należy się spodziewać wydatki w okolicach 3 tysięcy złotych.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać przed podróżą pracowniczą do Stanów Zjednoczonych?

• Status studenta do 27 roku życia;
  • Niekaralność;
  • Czysta historia, jeżeli chodzi o przestrzeganie warunków wizowych.

Dlaczego warto?

• wszelkie czynności związane z wizą są załatwiane przez instytucję ( Ty jedynie będziesz musiał/a pojechać do konsulatu na rozmowę);
  • zapewniona praca – uczestnicząc w programie Work and Travel nie musisz martwić się o znalezienie pracy, jedynie musisz sprecyzować w jakiej dziedzinie chcesz pracować;
  • możliwość poznania wielu ludzi;
  • i oczywiście jedne z najlepszych wakacji w życiu (prawda?).

1 thought on “Podróż do USA dzięki Work and Travel

1. Znam osoby, które skorzystały z tego programu i są zadowolone. Zależy jaka praca się trafi, ale generalnie program godny polecenia.

Comments are closed.